Pirelli 2007 takvimi

2007 PİRELLİ TAKVİMİ TÜRKÇE TANITIM AÇIKLAMASI

Heyecanla beklenen 2007 Pirelli Takvimi, Londra’daki Battersea Evolution Park’ta, dünyanın dört bir yanından gelen basın yetkilileri, davetliler ve koleksiyonculara tanıtıldı.

Bu sayının yıldızları, Kaliforniya’da Hollandalı Inez Van Lamsweerde ve Vinoodh Matadin tarafından fotoğraflanan, Hollywood’un en beğenilen ve sevilen 5 aktristiydi: Sophia Loren, Penelope Cruz, Hilary Swank, Naomi Watts ve cesur Lou Doillon.

Tema
Bir yatak ve beş hikaye

2007 takvimi çok önemli bir değişime işaret ediyor: önceki sayıların göz kamaştırıcılığı bu sayıda yok. 60’lı yılların başındaki film setlerinin, hikayelerin ve fotoğrafların yalınlığına dönülüyor (Pier Paolo Pasolini ve Michelangelo Antonioni’nin filmlerini andıran): Kişinin karakteri sade ve süssüz dekora sahip çevreye üstün geliyor.

Basit ve spontane resimler, beş kadını resmediyor. Bu derin ve gizli hikayeler, ana karakterlerin en özel ve saklı kalmış ruhlarını açığa çıkarıyor. Aktristlerin kararlı ve gururlu karakterleri, kendilerini çevreleyen sadeliğin içinde oluşuyor. Bir yatak, beş ana karakter ve beş hikaye, modayı zorlayan, gelenekleri yıkan ve kadınların ruhlarına derinlemesine bakan bir takvimde buluşuyor. Entellektüel, psikolojik ve artistik kavramları, bu sayıyı en iyi şekilde açıklıyor.

Fotoğrafçılar
Inez Van Lamsweerde ve Vinoodh Matadin

Inez van Lamsweerde ve Vinoodh Matadin'den oluşan fotoğrafçı ikilisi , yeni görsel alanlar keşfetmede sonsuz bir beceriye sahipler. 90’lı yılların başlarında, dijital teknolojinin önemli bir yaratıcı araç olabileceğini gösteren ilk fotoğrafçılar arasındaydılar. Moda fotoğrafçılığına yeni kavramlar kazandırarak  görsel baştan çıkarıcılık ve kışkırtıcı hikyelerden oluşan - kendi kalite işaretlerini oluşturdular